...just lovely poodles
Galerie > Náš první trénink Racingu

Náš první trénink Racingu

Racing lze lehce přiblížit ke koňským a chrtím dostihům. Jen s tím rozdílem, že se běhá krátká rovinná trať, jak s překážkami tak bez nich a vícekrát po sobě. Sport pochází z USA, kde racing běhají pouze terriéři již od šedesátých let.

Rovinná trať má cca 70-100 ma úkolem psa je doběhnout a) jako první do cíle b) v co nejrychlejším čase na konec.

Psi běhají rovinnou i překážkovou trať za umělou návnadou. Trať se může skládat ze tří až pěti nízkých překážek. Cíl je ohraničen stěnou, ve které je probíhací otvor odpdovídající velikosti psa. Stěna je z molitanu, aby nemohlo dojít ke zranění psa.

1. Psi startují skupinově ze startovních boxů a dobíhají do cíle otvorem cílové stěny. Pes, který vyběhne jako první do odchytového prostoru, vyhrává.
2. Psi startují sólo ze startovních boxů a dobíhají do cíle, kde uloví umělou návnadu. Zde se měří čas a vyhrává nejrychlejší pes v součtech.

Na trénincích se běhá rovinná i překážková trať a ze začátku se psi vypouštějí jednotlivě. Se skupinovými běhy se začíná v okamžiku, kdy je pes fixovaný na střapec, je pohlavně dospělý a umí vybíhat z boxů.
Převzato z Český dog racing klub

Děkujeme Pétě a racingovým dobrovolníkům za krásně strávené dopoledne. Moc se nám to líbilo a budeme pokračovat i nadále
Více o Pétě a chovatelské stanici Paganiniho symfonie naleznete zde: http://www.the-poodle.com/


Hlavní aktéři:
Bigemina's Niki Pohjoinen Tähti (Niki)
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie (Besy)
Bay Rock X Ambassadors Leonardo (Leo)

Bigemina's Niki Pohjoinen Tähti alias Niki


Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie alias Besy

Bay Rock X Ambassadors Leonardo alias Leo