...just lovely poodles
Naši pudlové > Dancing Queen Iz Mimoletnogo Videnija (Máša)

Dancing Queen Iz Mimoletnogo Videnija (Máša)


otec: C.I.B. MultiCh. Deliss Serpatin Solo (foto)
matka:Zolotaya Osen` Iz Mimoletnogo Videnija (foto)

Galerie Máši >>>

Rodokmen >>>
Výstavy a Tituly >>>

Mášenčina štěňata:   vrh O >>>,  vrh Q >>>,  vrh T >>>,  vrh V >>>,  vrh W >>>

Střední aprikot fena, narozena 06.01.2017

Koeficient příbuzenské plemenitby: 1,15 % (Podle Wrightova vzorce)

Zbonitována: 24.11. 2018
Výsledek bonitace: Chovná fena, v současnosti penzionovaná
Výška/Délka: 38/40,5 cm

DNA profil
Vyšetření luxace pately (PL): 0/0
Vyšetření dysplazie kyčelního kloubu (DKK): B
Vyšetření dysplazie loketního kloubu (DKL): 0/0
Oftalmologické oční vyšetření: Čisté 08/2023 - 08/2024
Von Willebrandova nemoc, typ I (vWD I): A (Normal/Clear) Zdravý homozygot
Vyšetření Vemodia (prcd-PRA): A (Normal/Clear) Zdravý homozygot
Vyšetření Vemodia rcd4 (PRA): A (Normal/Clear)Zdravý homozygot
Degenerativní myelopatie (DM): B (Carrier) Heterozygotní mutanta
Osteochondrodysplazia (OC): Zdravý homozygot (NORMAL/CLEAR)


Majitel: Petra Kastlová, ch. stanice Paganiniho symfonie, PetraEster.Kastlova@seznam.cz, Praha, Česká republika
Spolumajitelé: Manželé Valčíkovi ch. stanice Teschiro, info@teschiro.cz

Mášenka je ideální postelový psík. Dokonce si myslím, že naši postel má raději, než lidskou společnost. Vždy když vidím kreace, které večer provádí jako rituál před spaním, jak se v posteli tře o přikrývky, drbe si zádíčka a blaženě u toho mručí, nemám pochyby o tom, že naše postel rozhodla o tom, že nás adoptuje. :-)

Máša je takový malý skřítek. Ráda se mazlí, ale zároveň to rozhodně není žádný otloukánek. Asi to v sobě nese právě malý vzrůst anebo studuje vysokou školu u Sísy, je to pes, který se dokáže prosadit.

Zkoušela jsem s ní aglity, ale to ji naprosto nebavilo. A prolízt tunelem?! Tak to je naprosto pod její úroveň. Zkoušeli jsme s ní coursing. Běhat ji moc baví. Střapec sice následuje, ale spíš jako parťáka na hraní. Když se zastaví, Máša o něj ztratí zájem. I motivace kůží od králíka byla naprosto k ničemu. Ten výraz: "toho se nedotknu" bych Vám přála vidět.

S poslušností to také není nijak slavné. Přesvědčit carevnu, že je potřeba umět alespoň základy poslušnosti se zatím jeví jako výkon hodný Herkula. Anebo jsem prostě měkká a se mnou cvičit nebude. Nevím. Jsem ale člověk, co hledá chybu spíš u sebe, proto se přikláním k druhé možnosti. Zatím se nám podařilo sedni a lehni a tím bohužel naše poslušnost končí. Povel ke mně je diskutabilní, ale v 75 % případů skutečně přijde. Byly doby, kdy jsem kvůli tomu s ní odmítala chodit ven na procházky. Jak můžu venčit psa, kterého neumím ovládat?! Nejsem příznivcem vláčení psa na vodítku bez možnosti ho pustit. Nakonec s kapsami plných dobrot jsme se dopracovali k procházkám a povelu ke mně na úrovni, na jaké jsme. Hrdá na to nejsem, ale beru to jako fakt.

Co Mášenku skutečně baví je nosework. Pohybujeme se na úrovni velkých začátečníků, ale to nehrotím. Když vidím, jak se těší na práci, jak soustředěně hledá vzorek a nyní začíná i značit, mám jasno. Ona se narodila pro tento sport. U Mášenky beru čuchání spíše jako zábavu, nejsme orientovaní na skládání zkoušek, Prostě nás to baví a pokud půjde, budeme v tom pokračovat.

Co se týče výstav, posledního "sportu" kdy necháváme své pejsky realizovat se, tak ani tam Mášenka moc úspěchů nesklízí. Ráda bych napsala zatím, uvidíme. V juniorském věku si vytrhala chlupy na hlavě, tudíž výstavy dostaly odklad do doby, než hlava doroste. Pomalu se to lepší, ale stále to je ještě na dlouhé lokte. Snad se příští rok podívá do výstavních kruhů častěji. Máša je líbivý pejsek, má krásný výraz a v pohybu je také elegantní. Uvidíme, malou jiskřičku naděje si v srdci nosím, že by se mohla líbit.

Co je pro Mášenku naprosto typické je sezení nebo ležení na židli. Pokud může volí tut variantu. Pokud svolávám rodinu k jídlu, ona bývá první, kdo zaujme pozici na židli. Asi stále doufá, že něco dostane také. Ale taková práva bohužel u nás žádný pes nemá a ani v budoucnu mít doufejme nebude. :-)

A to je asi tak o našem ruském pokladu v kostce všechno. Je to ideální rodinný psík, který je nenáročný a přizpůsobí se. A pokud naleznete tu správnou motivaci, bude Vás i poslouchat. Tak já se jdu zamyslet a hledat, co nového by ji mohlo motivovat. :-D
TePe 13.12.2018